5
Opublikowano 7 czerwca 2013 przez Rufus Blackwood w Inspiracje
 
 

Palnik Drummonda #08

Palnik_cover_8
Palnik_cover_8

Za oknem ciągle szaro, zimno, pada deszcz. Ten brak promieni słonecznych mi dokucza – i jeśli czujecie się podobnie, nieco przygnębieni wszechogarniającym mrokiem – to przygotowałem dla Was dość pozytywny i energetyczny odcinek Palnika Drummonda! Znajdziecie w nim dawkę slow-motion – tak na rozgrzewkę – oraz garść świetnych, przygodowo-baśniowych i humorystycznych animacji. Ale dość rozpisywania się, to nie kącik literacki – zapraszam do oglądania!

 

Palnik_thumb_Slo-moBoothSupercut

Uderzenie piąchą w twarz pokazane w slow-motion jest zawsze dobrym pomysłem na otwarcie przeglądu filmowego – takie jest moje zdanie. A tak na serio: całkiem sprawnie wykonany filmik przedstawiający różne – często szalone – czynności, w spowolnionym tempie. To wszystko przyjemnie zrytmizowane i nasiąknięte pozytywną energią – widać, że ekipa musiała się przy tym wszystkim nieźle bawić.

Czas trwania:  3:30 min.

 
Palnik_thumb_ExperienceFreedom

I znowu wizyta w świecie slow-motion. Zwykle staram się nie wrzucać tego typu filmików do Palnika, są nudne, odtwórcze – ile przecież można oglądać skoczków, narciarzy, skateboardzistów, rowerzystów w spowolnionym tempie? Jednak ten ma w sobie dawkę pozytywnej energii i dobrze dobraną muzykę (nie ma dubstepu!) – i faktycznie pozwala nam doświadczyć odrobiny wolności.

Czas trwania: 4:48 min.

 
Palnik_thumb_FriendSheep

Ciekawa animacja bawiąca się koncepcją wilka w owczej skórze. Może brak tu jakiś większych innowacji – ale całość jest sympatycznie i precyzyjnie zrealizowana oraz dobrze buduje fabułę w stylu „niby wszystko jest ok, ale wszyscy czekamy na moment, w którym coś się rypnie”. Cóż, natury pewnych rzeczy nie da się tak łatwo zmienić – wilk zawsze pozostanie wilkiem.

Czas trwania: 7:05 min.

 
Palnik_thumb_DreamGiver

DreamGiver jest świetną animacją z wielu względów. Przede wszystkim w baśniowy i interesujący sposób opowiada o tym, jak powstają sny. A jak wszyscy wiemy – podrzuca nam je Riddick pod postacią wróżki, wlewając jajko do butów. Ek-hm. Poza tym tytuł w genialny sposób bawi się formą – z początku całość jest trójwymiarowym filmem animowanym, lecz gdy fabuła przenosi się do świata snów – oglądamy bardziej klasyczną, rysowaną animację. I co najważniejsze: nie jest to zabieg wciśnięty tam na siłę – taki podział doskonale wpasowuje się w całą opowieść, dzieląc świat rzeczywisty i wyobrażony. Jest to jednak wykonane na tyle subtelnie, że nie psuje poczucia spójności i tworzy zgrabną, nastrojową całość.

Czas trwania: 5:55 min.

 
Palnik_thumb_TheReward

Było slow-motion, były śmieszne animacje, wszystko fajnie… ale najsmakowitszy kąsek zostawiłem na sam koniec. Przyznam, że The Reward to jedna z moich ulubionych animacji przygodowych w historii. Jest w niej wszystko, czego oczekuję od tego typu produkcji: spójny styl graficzny, wciągająca przygoda pełna emocji i humoru, pokonywanie przeciwności losu, odjechane wydarzenia, dobre tempo i prosty morał na koniec. Nie należy też zapomnieć o scenie po napisach, która nie tylko dodaje smaczku, ale sugeruje kontynuację. Co za tym idzie, twórcy pobawili się z Kickstarterem i udało im się zebrać pieniądze, by stworzyć serię bazującą na The Reward. Ba, możecie nawet odpalić grę w tym świecie! Przyznaję, że nie jest porywająca, ale trzyma klimat z animacji, a tego nigdy dosyć. Wszelkie potrzebne informacje znajdziecie na stronie ich kampanii Kickstarterowej.

Czas trwania: 9:01 min.

 


Rufus Blackwood

 
W starych pismach z Imladris określany jest mianem wielbiciela kultury. Szczególnie mocno związany z kinematografią, gamingiem, komiksem i fantastyką. Na Kapryfolium sprawuje funkcję Głównego Inżyniera Palnika Drummonda, sporadycznie zahaczając też swym cyfrowym piórem o inne działy.