1
Opublikowano 12 lipca 2013 przez Rufus Blackwood w Inspiracje
 
 

Palnik Drummonda #13

Palnik_cover_13
Palnik_cover_13

Dzisiejszy Palnik Drummonda będzie mocno muzyczny. Wiem, wiem – dawno temu mówiłem, że będę się starał nie wrzucać tutaj teledysków – bo muzyką zajmujemy się w innych działach Kapryfolium. Czasami jednak wideoklipy przekraczają pewną granicę, stają się niezależnymi dziełami, które działają na rynku nie tylko jako promocja wykonawcy czy płyty, ale są też zamkniętą, spójną formą filmową. Dziś skupimy się na rozmaitych przejawach twórczości teledyskowej, od animowanych, po nieco bardziej klasyczne. Będzie trochę hard-rocka, indie, elektroniki oraz dubstepu z przymrużeniem oka. Zapraszam do oglądania i słuchania!

 

Palnik_thumb_quotsa

QOTSA mają bardzo charakterystyczne brzmienie. Grają mrocznego, dość brudnego hard rocka, bazującego na specyficznych riffach – jednak nie boją się eksperymentów i zabaw formą, dzięki czemu wyróżniają się na rynku muzycznym. Ten animowany teledysk jest zwiastunem ich nowego albumu. Zabiera nas na wycieczkę po psychodelicznym, brutalnym świecie, który może budzić nieco skojarzenia z grą Hotline Miami czy też z niektórymi filmami Tarantino.

Czas trwania: 15:21 min.

 
Palnik_thumb_luneleave

Może po takim gwałtownym rozpoczęciu warto uspokoić emocje? Teledysk do Leave the World Behind jest powolny, przypomina wręcz jakąś rozciągniętą reklamę samochodu bądź filmik ze świata mody. Jest dobrze, choć łagodnie zrytmizowany, a precyzyjne, dopracowane ujęcia działają relaksująco, jednocześnie budując specyficzną atmosferę wideoklipu.

Czas trwania: 4:10 min.

 

Palnik_thumb_phoenixttbq

Kolejna zmiana rytmu. Choć teledysk ten zalatuje nieco hipsterzeniem, to jest w całości dobrze skrojony i dopracowany, a odrobina energetycznego indie pop rocku jeszcze nigdy nikomu nie zaszkodziła.

Czas trwania: 6:26 min.

 

Palnik_thumb_kelpe
Bardzo spodobało mi się to elektroniczne plumkanie zaserwowane przez Kelpe. Teledysk świetnie pasuje do utworu – i przyznam, że zauroczył mnie ten dziwny, specyficzny taniec okraszony garścią dobrze użytych, abstrakcyjnych, ale jednocześnie subtelnych efektów specjalnych. To jeden z tych wideoklipów, które spodziewałem się wyłączyć po 30 sekundach, a przytrzymał mnie przed monitorem do końca.

Czas trwania: 4:03 min.

 

Palnik_thumb_dubstepdispute

Jeśli któryś z przedstawionych przeze mnie teledysków się Wam nie spodobał – to możecie o tym podyskutować lub nawet pokłócić się ze mną… pod warunkiem, że zrobicie to tak jak roboty z tej animacji, których elektroniczne krzyki przeradzają się w dubstepowy utwór. Choć filmik jest krótki, to ma fajny, prosty pomysł, który dobrze realizuje.

Czas trwania: 1:13

 

Rufus Blackwood

 
W starych pismach z Imladris określany jest mianem wielbiciela kultury. Szczególnie mocno związany z kinematografią, gamingiem, komiksem i fantastyką. Na Kapryfolium sprawuje funkcję Głównego Inżyniera Palnika Drummonda, sporadycznie zahaczając też swym cyfrowym piórem o inne działy.