0
Opublikowano 1 listopada 2013 przez Rufus Blackwood w Inspiracje
 
 

Palnik Drummonda #24

Palnik_cover_24
Palnik_cover_24

Na Kapryfolium trwa tydzień w klimatach okołohalloweenowych, więc i Palnik Drummonda postanowiłem zabarwić odrobiną tej jesienno-dyniowej atmosfery. W dzisiejszym odcinku odnajdziecie tym samym produkcje raczej horrorowe, zarówno nastawione na straszenie, jak i na odrobinę kiczu czy zabawy z gatunkiem. Zapraszam do oglądania!

 
Palnik_thumb_inaforest

Krótka animacja na dobry początek. Pościg w lesie, poczucie zagrożenia… gdy w końcu iluzja pryska! Tak to często bywa w horrorach, gdy dowiadujemy się, że za jakimś pozornie nadnaturalnym wydarzeniem stały nie duchy i mroczne siły, a człowiek i technologia. Scooby Doo się kłania.

Czas trwania: 2:30 min.

 
Palnik_thumb_Invocation

Tutaj nie ma już tak łatwo – sytuacja jest wręcz odwrotna. Niby normalne wydarzenie, a za wszystkim kryją się siły trudne do zauważenia czy zrozumienia. Mam tylko nadzieję, że twórcy tego filmu nie kręcili go na poważnie – ponieważ jego elementy, choć creepy, bywają też wręcz śmieszne.

Czas trwania: 3:00 min.

 
Palnik_thumb_shhh

Dość klasyczny pomysł na film o dziecku, które zmaga się w swoim domu z potworem, którego inni zdają się nie widzieć.  Short jest porządnie zrealizowany, mroczny, chwilami specyficznie oświetlony. Jego główną wadą jest – moim zdaniem – nieco przesadzone aktorstwo głównych bohaterów, które zbyt rzuca się w oczy i niepotrzebnie przejaskrawia niektóre sceny.

Czas trwania: 10:47 min.

 

 

Palnik_thumb_Game

Game nawiązuje wyraźnie do gatunku slasherów, w których bohater lub bohaterka osaczeni są przez psychopatycznych oprawców, którym za wszelką cenę próbują uciec. Jednak tym razem mamy do czynienia z pewnym twistem fabularnym, który przybliża ten całkiem udany film do klimatów mrocznej baśni, nadając mu nieco nowego wymiaru.

Czas trwania: 8:25 min.

 
Palnik_thumb_PLAY HOUSE

O Play House nie chcę pisać za wiele, żeby czegoś niepotrzebnie nie zdradzić. Dość powiedzieć jednak, że short ten w dobry, subtelny sposób powoli się rozwija, ukazując detale, które sprawiają, że jest może najstraszniejszym filmem z dzisiejszego zestawienia.

Czas trwania: 9:41 min.

 

Rufus Blackwood

 
W starych pismach z Imladris określany jest mianem wielbiciela kultury. Szczególnie mocno związany z kinematografią, gamingiem, komiksem i fantastyką. Na Kapryfolium sprawuje funkcję Głównego Inżyniera Palnika Drummonda, sporadycznie zahaczając też swym cyfrowym piórem o inne działy.