Dlaczego teatr

Dlaczego teatr

Chodzenie do teatru jest bardzo popularne na zachodzie. We włoszech czy francji oraz grecji jest to chętnie wybierana forma rozrywki, która niewątpliwie zaliczana jest do przejawów sztuki. Teatr od zawsze towarzyszył człowiekowi, rozwijając się już w okresie starożytności. W dawnych atenach czy też na terenie starożytnego rzymu, jak najbardziej ten rodzaj widowisk i spektakli stanowił sposób celebrowania i duchowego przezywania.

I tak też w kontekście teatru pozostało, mimo że jego wizerunek na dziś dzień kompletnie odbiega od tego, co modne było setki lat temu. Niemniej jednak w polsce regularnie wykonywane badania społeczne jednoznacznie pokazują, iż nasi rodacy od teatru stronią. Powody?

Wydaje się im, że to skup złomu ciężka i zawiła sztuka, która wymaga przede wszystkim bycia na bardzo wysokim poziomie intelektualnym, że wiąże się z koniecznością intensywnego myślenia, więc nie jest to rozrywka. Nic bardziej mylnego! To jedynie stereotyp na temat teatru, który zniechęca do korzystania z niego. Warto wybrać się do teatru chociażby po to, aby przerzucić się raz na jakiś czas z gapienia się w szklany ekran, na których sztuka może i jest, ale odtwarzana. W teatrze sztuka jest rozrywką live i to należy doceniać.

Każdy widz oglądający spektakl grany na żywo ma prawo do poddania jej własnej krytyce, swojej indywidualnej ocenie oraz interpretacji. To prawdziwa strawa duchowa, którą należy sobie fundować raz na jakiś czas.

Zobacz stronę autora: http://www.eskulap-zary.pl/