Formy graffiti

Istnieje szeroki wachlarz rozmaitych rodzajów graffiti uznawanego za jeden z powszechnych rodzajów sztuki w nowoczesnym wydaniu. Jedną z technik, jaka jest bardzo charakterystyczna wśród Formy graffitispecjalistów z tej dziedziny plastycznej oraz chętnie wybierana do tworzenia specyficznych form malowideł okazuje się tak zwany style-writing. Jest to nic innego jak mówiąc precyzyjna obróbka metali w potocznym języku graficiarzy polskich- „tagowanie”. Niekiedy formę tę skraca się do nazewnictwa „writing”. Uchodzi ona za bardzo powszechną na dziś dzień formę graffiti, która jest bardzo dobrze rozpoznawalna, a wszystko to głównie z tego względu, iż przedstawienie tej kategorii tworzone jest z zastosowaniem znaków pisemnych, czyli liter i znaków.

Jest to podstawowy element obrazu kompozycyjnego i https://ledolux.pl/ to z jego wykorzystaniem przekazujemy artystyczny wyraz. Musimy także dodać, że wielokrotnie w style-writingu komponowane są rozmaite przedstawienia imion, w tym głównie pseudonimy osób, które są autorami tych dzieł. W tagowaniu autorzy stosują alfabety własne, a więc bardzo często są to mocno wykreowane przez nich, nietuzinkowe czcionki, ciężkie do przeczytania na pierwszy rzut, ale wpadające w oko i stanowiące ich swego rodzaju znak rozpoznawczy.

Warto także wspomnieć o technice zwanej wydrapywaniem, a więc scratchingu. Opiera się ona, jak wskazuje na to już samo jej nazewnictwo, na wydrapywaniu tagów. Odbywa się to z wykorzystaniem powierzchni plastikowych lub szklanych.

Do celu samego skrobania natomiast autorzy graffiti w tym wydaniu stosują noże, papiery ścierne i kamienie.

Zobacz stronę autora: produkcja CNC